5 sposobów na piękne, zadbane stopy

Zadbane ręce i stopy powinny być wizytówką każdej kobiety. Jak zatem odpowiednio o nie zadbać, by wyglądały pięknie o każdej porze dnia i nocy? Poznajcie naszych 5 sprawdzonych sposobów.

Zabiegi pielęgnacyjne dla stóp nie są zbyt skomplikowane – wystarczy codziennie lub co kilka dni wykonywać określone zabiegi, by już po krótkim czasie cieszyć się gładką, nawilżoną skórą bez zrogowaceń. Poznaj nasz przepis na piękne stopy!

1. Kąpiel dla stóp

Raz w tygodniu zafundujmy sobie domowe spa. Do miski z ciepłą wodą wsypmy odrobinę pachnącej soli i zanurzmy w niej stopy. Dzięki temu stwardniały naskórek zmięknie, stopy staną się gładsze, zrelaksowane i bardziej podatne na wchłanianie substancji odżywczych z kremów, balsamów itp.

2. Używanie tarki

Tarki to stóp warto używać codziennie podczas brania prysznica. Dzięki temu nasze stopy będą gładkie i nie będzie się na nich pojawiał nieestetyczny, zrogowaciały naskórek. Tarkę należy wymieniać co kilka tygodni, by nie gromadziły się na niej bakterie i pozostałości naskórka.

3. Złuszczanie i odżywianie

Do zachowania pięknego wyglądu stóp z całą pewnością będziemy też potrzebować peelingu. Złuszczanie naskórka raz na jakiś czas sprawi, że stopy będą wyglądać lepiej i w większym stopniu wchłoną kremy odżywiające. Te zaś aplikujemy codziennie po wieczornym prysznicu, najlepiej zakładając na noc skarpetki, które jeszcze bardziej spotęgują ich działanie. Jeśli jest nam gorąco lub po prostu nie lubimy spać w skarpetkach, nie musimy ich nosić. Ważne, by mocno nasmarować stopy krem odżywczym.

4. Częsty pedicure

Co kilka dni warto też wykonywać pedicure. Odpowiednie piłowanie lub obcinanie paznokci u stóp, częste zmywanie starego lakieru, nakładanie na paznokcie odżywek wzmacniających i nowego lakieru nie tylko przyczyni się do tego, że paznokcie u stóp będą wyglądały estetycznie, ale też sprawi, że będą zdrowe.

5. Nadawanie zapachu

Zadbane stopy to oczywiście także stopy pachnące. Warto więc używać do ich pielęgnacji zasypek oraz dezodorantów odświeżających. W ciepłe dni to wręcz podstawa! W celu odświeżenia stóp podczas upałów możemy używać również specjalnych żeli i kremów chłodzących.

Bellame.pl - Piękna na co dzień