Blizny potrądzikowe i przebarwienia - jak z nimi walczyć?

Obecnie coraz więcej osób cierpi na trądzik i zmaga się z konsekwencjami, jakie za sobą niesie ta choroba skóry. Przedstawiamy informacje na temat specjalistycznych zabiegów, które pomogą wyleczyć blizny potrądzikowe.

Zabiegi usuwające przebarwienia

Przebarwienia można rozjaśniać bądź usuwać mechanicznie. Niektóre zabiegi wykorzystują naturalne kosmetyki oraz specjalne urządzenia kosmetyczne. Te drugie są dużo bardziej skuteczne w leczeniu najbardziej widocznych zmian skórnych po trądziku i przebarwieniach.

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów z tej właśnie grupy jest mikrodermabrazja. Jest to zabieg skóry twarzy, podczas którego w mechaniczny sposób ścierane są warstwy naskórka. Możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje takiego zabiegu: korundową, tlenową oraz mikrodermabrazję diamentową.

 

Mikrodermabrazja

W salonach kosmetycznych możemy wybrać pomiędzy dwoma wariantami mikrodermabrazji – korundowym oraz diamentowym. Pierwszy z nich przeprowadza się z zastosowaniem tlenku glinu, czyli korundu. W salonie kosmetycznym jest to zupełnie bezpieczny zabieg, przeprowadzany w sterylnych warunkach. Zdobądź więcej informacji na ten temat: http://instytutbeautyderm.pl/oferta/kosmetologia-twarz/zabiegi-z-uzyciem-urzadzen/mikrodermabrazja-diamentowakorudowa/. Zaleca się, aby 24 godziny przed zabiegiem nie przyjmować aspiryny oraz polopiryny. Zabieg trwa ok. 20-30 minut, w tym czasie kosmetyczka przesuwa delikatnie głowicą po skórze, dopasowując intensywność zabiegu do rodzaju oraz grubości skory.

 

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa polega na stosowaniu diamentowego peelingu, przy użyciu naturalnych bądź syntetycznych diamentów osadzonych w głowicy urządzenia kosmetycznego. Martwy naskórek jest przez urządzenie zasysany za pomocą pompy, przez co nie osadza się z powrotem na twarzy i nie staje się pożywką dla bakterii. Złuszczanie jest tak intensywne, że stymuluje komórki do rozwoju, dzięki czemu skóra się regeneruje w naturalny sposób.

Zabieg ten można stosować na twarzy, plecach oraz dekolcie, czyli we wszystkich problematycznych miejscach, w których zachodzą najtrudniejsze zmiany trądzikowe. Jako że jest to zabieg stosunkowo intensywny, zaleca się nie wystawiać skóry na trudne warunki pogodowe oraz nie stosować żadnych kosmetyków, oprócz nawilżających, przez następne kilka dni po zabiegu.

 

Leczenie blizn potrądzikowych i przebarwień wymaga zastosowania specjalnych środków. Same kosmetyki nic nie dadzą, nawet jeśli są naturalne i mają wysoką jakość. Doprowadzenie skóry do stanu poprzedzającego pojawienie się blizn i przebarwień może być znacznie krótsze, jeśli zdecydujesz się na zabiegi mechaniczne, np. na mikrodermabrazję, która jest zarówno bezpieczna, jak i skuteczna.

Bellame.pl - Piękna na co dzień