Domowe maseczki na włosy

Marzysz o pięknych, lśniących włosach? Poznaj stosowane od pokoleń sposoby na domowe maseczki odżywiające!

Piękne włosy to ozdoba każdej kobiety. Aby się nimi cieszyć, nie potrzeba wydawać bajońskich sum na drogeryjne kosmetyki. Wystarczy zaufać metodom sprawdzonym przez pokolenia naszych babć i mam – domowym maseczkom na włosy, które spokojnie uzyskamy ze składników dostępnych w zwykłym sklepie. Ich aplikacja także będzie prosta i przyjemna.

1. Maseczka z oleju rycynowego i cytryny

Łyżkę stołową oleju rycynowego mieszamy z kilkoma kroplami soku z cytryny. Tak przygotowaną mieszankę wmasowujemy w skórę głowy, po czym rozczesujemy włosy grzebieniem z szerokimi zębami, aby rozprowadziła się po włosach. Następnie przykrywamy głowę folią i zakładamy na nią rozgrzany (np. suszarką lub na kaloryferze) ręcznik. Trzymamy maseczkę ok. 1-2 godziny. Po tym czasie całość zmywamy i myjemy włosy, używając łagodnego szamponu bez inwazyjnych chemikaliów. Olej rycynowy jest dość gęsty, więc mycie prawdopodobnie trzeba będzie kilkukrotnie powtórzyć.

2. Maseczka z piwa

Do miski wlewamy pół piwa i dodajemy do niego jajko. Całość mieszamy na jednolitą papkę i nakładamy na świeżo umyte włosy. Trzymamy na głowie ok. 30 minut, a następnie zmywamy wodą. Maseczkę polecamy osobom ze słabymi, łamliwymi włosami i ze skłonnością do wypadania.

3. Maseczka miodowo – oliwkowa

Dwie łyżki miodu łączymy w misce z trzema łyżkami oliwy z oliwek lub innego ulubionego oleju, np. lnianego, kokosowego, arganowego. Całość dokładnie mieszamy. Jeśli mieszanka wydaje nam się zbyt tępa, możemy zrobić to z pomocą miksera. Następnie nakładamy ją na lekko zwilżone włosy i przykrywamy folią. Warto potrzymać taką maskę przez ok. godzinę, po czym zmyć za pomocą delikatnego szamponu. Maskę polecamy osobom z suchymi i zniszczonymi włosami. Taka mieszanka odpowiednio je nawilży i nada piękny połysk.

4. Maseczka z kozieradki

Sproszkowane ziele kozieradki znajdziemy w sklepach ze zdrową żywnością, zielarskich lub aptekach. Odrobinę ziół łączymy z przegotowaną wodą i mieszamy do uzyskania jednolitej papki. Całość nakładamy na włosy oraz skórę głowy i trzymamy pod folią. Po upływie ok. godziny zmywamy, a następnie myjemy włosy delikatnym szamponem bez szkodliwych detergentów. 

Bellame.pl - Piękna na co dzień