Fantastyczne działanie olejków do brody

Epicka broda to nie tylko geny, ale i w sporej mierze olejki do brody. Ten coraz bardziej popularny kosmetyk, produkowany między innymi przez takie marki jak Apothecary 87 czy Captain Fawcett, działa fantastycznie na męskie włosy. Nawilża i nadaje obłędnego zapachu zarówno brodom, jak też fryzurom.

Oleje nawilżające

Olejek składa się przede wszystkim z olejów nawilżających. Jak sama nazwa wskazuje, nawilżają one zarost. Olejki jednak potrafią też oczyszczać i odżywiać brodę, dostarczając jej wielu cennych substancji, między innymi ważnej dla skóry i włosów witaminy E. W skład olejków do brody wchodzą najczęściej oleje: jojoba, arganowy, z pestek słonecznika, z pestek winogron oraz z pestek moreli.

 

Oleje eteryczne

Olejki sławę zyskały za sprawą olejów eterycznych. Te ostatnie sprawiają, że zarost zaczyna naprawdę rewelacyjnie pachnieć. Wszelkie ekstrakty mają wyłącznie roślinne pochodzenie. Wśród olejów eterycznych najczęściej wchodzących w skład olejków do brody wymienić można ekstrakty z takich roślin jak: róża, pelargonia, lawenda, bergamotka, cytryna, limonka, pomarańcze, grejpfrut czy drewno sandałowe.

 

Olejki kwiatowe, owocowe oraz drzewne

Na rynku drogeryjnym mamy do wyboru trzy rodzaje olejków do brody, różniące się od siebie zapachem: olejki kwiatowe, owocowe oraz drzewne.

 

Olejki do brody od Apothecary 87

Czołowa marka zajmująca się wyrobem olejków do brody to Apothecary 87. Założył ją barman Sam Martin, który zapuścił brodę, aby poważniej wyglądać. Nie lubił on mężczyzn, którzy używali olejków i pachnieli niemęsko, stworzył więc autorską recepturę, która nie tylko nawilża włosy, ale nade wszystko nadaje im męski zapach. W asortymencie Apothecary 87 znajdują się takie olejki jak Apothecary 87 Original Recipe oraz Apothecary 87 Vanilla & Mango.

 

Olejki do brody od Captain Fawcett

Inna marka zajmująca się wyrobem kosmetyków dla mężczyzn to Captain Fawcett. Gdy na początku dwudziestego stulecia kapitan Percy Fawcett zorganizował wyprawę, nie przypuszczał, że na niej zginie. Co ciekawe, po rejsie w ogóle ślad zaginął i dopiero po prawie stu latach odnaleziono kufer należący do podróżnika. Znajdowały się w nim mazidła i receptury jego autorstwa. Świat dowiedział się wreszcie, dlaczego kapitan zawsze posiadał perfekcyjnie podkręcone wąsy. Znalezisko wykorzystano do masowego wyrabiania wosków do wąsów i nie tylko. W asortymencie Captain Fawcett znajdują się takie olejki jak: Captain Fawcett Provate Stock, Captain Fawcett Booze & Baccy oraz olejek do brody Captain Fawcett The Million Dollar.

Bellame.pl - Piękna na co dzień