Jak dbać o stopy? Porady

Zimą, podczas gdy nasza skóra jest narażona na przesuszenie, szczególnie dbamy o nawilżenie dłoni i cery, zapominamy jednak o stopach, które także są narażone na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych.

O stopy należy dbać przez cały rok. Zimą bardzo łatwo o odmrożenia, a latem o odciski i przesuszenie. Jak zatem pielęgnować nasze stopy, by były zdrowie i estetycznie wyglądały?

Podstawową zasadą dbania o stopy jest stosowanie specjalnych kremów, pedikiur i usuwanie zrogowaciałego naskórka. Bardzo ważne jest także noszenie odpowiedniego obuwia.

Stałym elementem pielęgnacji powinny być kąpiele stóp wykonywane kilka razy w tygodniu - zwłaszcza po ciężkim wysiłku, gdy nasze stopy były bardzo obciążone. Aby przygotować taką kąpiel, należy nalać do miski ciepłej wody z dodatkiem preparatu do stóp. W tym przypadku idealnie sprawdzi się Verlaven, którego składnikami są: kwiat lawendy, srebro koloidalne i olejek lawendowy. Kwiat lawendy zwiera związki mineralne, które działają bakteriobójczo. Dodatkowo lawenda wzmacnia barierę ochronną skóry i hamuje mnożenie się bakterii i grzybów. Srebro koloidalne również działa przeciwbakteryjnie, niweluje stany zapalne skóry i zapobiega powstawaniu kolejnych. Olejek lawendowy ma silne właściwości antyseptyczne. Dzięki temu drażni powierzchnię skóry, regulując układ skórny. Połączenie tych trzech składników gwarantuje,że po zbiegu stopy będą zdrowe, delikatne i przede wszystkim odporne na uszkodzenia.

 

 

Po kąpieli, kiedy stopy będą namoczone, a paznokcie miękkie, należy wykonać pedikiur i usunąć niepotrzebny naskórek.

Naskórka najszybciej pozbyć się można przy pomocy specjalnej tarki z papierem ściernym. Trzeba pamiętać o tym, by zetrzeć go nie tylko ze spodniej części stóp, ale także z boków i pięt.

Paznokcie skracamy specjalnymi cęgami do paznokci. Nożyczki niestety nie nadają się do tego rodzaju twardej płytki paznokciowej.

Na koniec, na wypielęgnowane stopy nakładamy nawilżający krem. Takie domowe SPA, wykonywane codziennie lub kilka razy w tygodniu, doskonale wpłynie na nasze stopy, a efekty zauważymy już po kilku zabiegach.  

Bellame.pl - Piękna na co dzień