Jak myć włosy?

Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego pod słońcem. A jednak myć włosy można na kilka różnych sposobów. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej.

Sposób mycia włosów jest równie ważny jak dobór kosmetyków przeznaczonych do ich pielęgnacji. Każdy ze sposobów daje odmienne efekty. Dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi możliwymi sposobami i świadomie wybrać ten, którego potrzebują nasze włosy. Istotna jest również częstotliwość mycia.

 

Jak często myć włosy?

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji Twoje włosy będą zdrowsze, bardziej puszyste i twardsze. Zdrowe włosy łatwiej jest ułożyć, fryzura się nie psuje przy najlżejszym podmuchu wiatru, końcówki się nie rozdwajają. Aby Twoje włosy były w doskonałej kondycji, zwróć uwagę na to, jak częstego mycia wymagają. Nie ma tu żadnej uniwersalnej zasady: może to być raz dziennie, raz lub dwa razy w tygodniu. Sama powinnaś zdecydować na podstawie obserwacji, jaka częstotliwość byłaby wskazana. Na przykład włosy przetłuszczające się należy myć codziennie, aby zachowały świeżość i puszystość.

 

Jakich szamponów używać?

Jeśli myjesz włosy codziennie, sięgaj po delikatne szampony, które zawierają jak najwięcej składników naturalnych. Nie stosuj na co dzień produktów z detergentami SLS i silikonami – takim szamponem możesz myć włosy co najwyżej raz w miesiącu (dzięki temu dokładnie oczyścisz głowę z pozostałości po kosmetykach służących do stylizacji i pielęgnacji). Zbyt częste używanie szamponów tego typu może wpłynąć negatywnie na skórę głowy: detergenty pozbawiają ją łoju, co pociąga za sobą większą produkcję sebum. A silikony stanowią dodatkowy ciężar.

 

O jakich porach myć włosy?

Tutaj również nie ma żadnej uniwersalnej reguły. Możesz myć włosy rano lub wieczorem – w zależności od preferencji. Pamiętaj jednak, aby nie kłaść się spać z mokrymi włosami – kosmyki mogą się splątać, trudniej je będzie później doprowadzić do ładu.

 

Sposoby mycia włosów

  • Najłatwiejszy sposób mycia znany jest każdemu: polega na tym, aby niewielką ilość szamponu wetrzeć w mokre włosy, a następnie spłukać. Nie jest to czasochłonne ani skomplikowane.

  • Po myciu można wetrzeć we włosy odżywkę, która nada im pożądany wygląd i przy regularnym stosowaniu poprawi ich kondycję.

  • Niemałym zaskoczeniem dla wielu z Was będzie zapewne wiadomość, że odżywkę można zastosować również przed myciem. Dzięki temu włosy nie będą się plątały. Najpierw więc wetrzyj odżywkę, spłucz, a następnie zrób to samo z szamponem.

  • Jeśli Twoje włosy są bardzo suche, powyższe sposoby mogą okazać się niewystarczające. W takim razie najlepszą metodą będzie dwukrotne zastosowanie odżywki: przed myciem i po, przy czym za pierwszym razem niech to będzie jakiś delikatny preparat. Druga odżywka może być nieco mocniejsza i warto ją zostawić na włosach przez ok. pół godziny.

 

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat pielęgnacji włosów? Wejdź na stronę multirelation.

 

Najlepsze perfumy męskie na wieczór

Najlepsze perfumy męskie na wieczór

Wieczór jest porą magiczną, w której to, co wydawałoby się nie do przyjęcia za dnia, staje się możliwe. Czy jesteś gotów na realizację sw...

Perfumy gwiazd

Perfumy gwiazd

Na rynku perfumeryjnym można znaleźć zapachy sygnowane nazwiskami wielkich sław, takich jak David Beckham, Beyonce, Britney Spears czy An...

Bellame.pl - Piękna na co dzień