Jak nawilżać suchą skórę?

Sucha skóra jest nieprzyjemna w dotyku i wygląda niezdrowo. Podpowiadamy, jak skutecznie ją pielęgnować, aby wyglądała na odżywioną, gładką i miękką.

Ze suchą skórą można się urodzić, ale można sobie ją także „wypracować” nieodpowiednią pielęgnacją. Co zatem robić, a czego unikać, aby nasza skóra była dogłębnie nawilżona i wyglądała pięknie? Oto nasze sprawdzone sposoby.


1. Nawilżanie od wewnątrz

Po pierwsze, warto przyjrzeć się swojej diecie i wprowadzić w niej pewne modyfikacje. Wyeliminujmy niezdrowe, wysokoprzetworzone produkty żywieniowe oraz dania zawierające nadmiar soli. Te pierwsze wpływają niekorzystnie na stan skóry, zaś sól zatrzymuje w niej wodę, przez co staje się nie tylko sucha, ale często też spuchnięta w niektórych miejscach. Zamiast tego wprowadźmy do diety dużo soczystych owoców i warzyw oraz wypijajmy ok. 8 szklanek niegazowanej wody dziennie. Warto też wybierać naturalne, niesłodzone soki owocowe i warzywne.

2. Kremy, balsamy

Pielęgnacja suchej skóry obejmuje także działania na zewnątrz. W tym przypadku pomogą nam oczywiście kremy i balsamy nawilżające. Warto używać ich codziennie, ale – co ważne – rano, nie wieczorem. Przez cały dzień będą one wnikać w skórę, intensyfikując swoje działanie i sprawiając, że cera będzie wyglądała lepiej. Według wielu specjalistów nasza skóra w naturalny sposób jest przygotowana do regeneracji i oddychania w nocy, zaś do nabrania sił wystarczy jej kąpiel oraz kilka trików nawilżających, które możemy stosować na wieczór, przed snem, a o których przeczytacie poniżej.

3. Skuteczne sposoby nawilżenia skóry

Dobrą metodą, która zapewni nam odpowiednie nawilżenie skóry, jest nakładanie na nią tuż po wieczornej kąpieli oliwki dla dzieci. Warto odczekać chwilę z takim naturalnym „balsamem” na skórze, a dopiero potem wytrzeć ciało ręcznikiem. Podobny trik możemy zastosować przy użyciu olejków (np. kokosowego), pozostawiając je do wchłonięcia. Aby skóra zawsze była nawilżona, warto używać naturalnych olejów do innych czynności kosmetycznych. Np. zamiast golić nogi przy pomocy maszynki i pianki lub żelu – które zawierają wysuszające skórę chemikalia – warto także do tego zabiegu wykorzystywać naturalne oleje. Po ich zmyciu nasza skóra będzie gładka, nawilżona i nie będzie już potrzebowała nawet balsamu. Takie golenie będzie też dla skóry mniej inwazyjne i bezpieczniejsze.  

Bellame.pl - Piękna na co dzień