Jak prawidłowo piłować i dbać o paznokcie?

Dowiedz się, jak prawidłowo dbać o paznokcie i jak je piłować, aby były prawdziwą ozdobą Twoich dłoni.

Piękne, zadbane dłonie to prawdziwa wizytówka kobiety. Nic więc dziwnego, że panie szczególnie dbają o to, żeby zawsze mieć zadbane paznokcie. Czy jednak, aby utrzymać taki stan rzeczy, musimy co tydzień udawać się do kosmetyczki w celu wykonania profesjonalnego manicure? Nic podobnego. Jeśli znamy zasady postępowania, możemy taki zabieg wykonać w domu, całkowicie za darmo. Jak więc prawidłowo dbać o paznokcie, by zawsze wyglądały estetycznie?

Pierwszym krokiem jest oczywiście zmycie starego lakieru. Warto pamiętać, aby robić to często, gdyż lakier pozostający zbyt długo na paznokciach nie tylko nieestetycznie wygląda, lecz także niekorzystnie wpływa na stan płytki paznokciowej, w skrajnych przypadkach powodując nawet grzybicę. Po zmyciu lakieru warto urządzić dłoniom kąpiel. Do ciepłej wody z dodatkiem rumianku wkładamy paznokcie i czekamy, aż dłonie zmiękną. Następnie, po osuszeniu, na skórki nakładamy specjalny preparat i staramy się je odsunąć szpatułką. Kolejnym krokiem jest dokładne spiłowanie paznokci. Jak robić to prawidłowo? Po pierwsze, oprzyjmy dłoń o blat stołu - dzięki temu będzie nam łatwiej piłować. Po drugie, pamiętajmy, że paznokcie piłujemy tylko w jednym kierunku.

W celu odtłuszczenia płytki paznokciowej jeszcze raz używamy zmywacza do paznokci. Następnie nakładamy odżywkę lub utwardzac, który będzie dbał o kondycję płytki i zapobiegnie jej uszkodzeniu lakierem. Na sam koniec na paznokcie nakładamy lakier: każdą płytkę malujemy, rozpoczynając od środka i przechodząc na boki.

Oprócz zabiegów mechanicznych warto pamiętać też o zdrowym odżywianiu, które zapewni nam mocne paznokcie bez białych plamek, świadczących o niedoborach witamin i składników mineralnych. Jeśli natomiast nasze paznokcie są łamliwe i rozdwajają się, warto rozpocząć miesięczną kurację spożywania skrzypu i pokrzywy - czy to w postaci tabletek, czy też mieszanki ziołowej do picia. Po takiej kuracji paznokcie bez wątpienia wzmocnią się i będą wyglądały zdrowo. 

Bellame.pl - Piękna na co dzień