Jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonać przed ślubem?

Każda panna młoda w dniu ślubu chciałaby prezentować się idealnie – zarówno na żywo, jak i na zdjęciach. Dlatego warto zadbać o każdy detal na długo przed ślubem.

 

Aby efekty zabiegów pielęgnacyjnych były w dniu uroczystości ślubnej zauważalne, należy się do nich przyłożyć na wiele tygodni czy nawet miesięcy przed ślubem. Poniżej pokrótce opiszemy najczęściej stosowane metody na uatrakcyjnienie swojego wyglądu.


 

Pielęgnacja włosów

Włosy wymagają solidnej i długotrwałej pielęgnacji. Aby były zdrowe, puszyste i lśniące, należy nie tylko regularnie je myć, ale również wcierać w skórę głowy dobrej jakości odżywkę. Oba te kosmetyki powinny być dobrane do określonego rodzaju włosów. Poza tym warto uważać na słońce, które ma ujemny wpływ na fryzurę. Suszarką posługuj się tylko wtedy, gdy to jest absolutnie konieczne. Lepiej, aby włosy wysychały same.


 

Odśwież kolor włosów

Chciałabyś pofarbować sobie włosy? Jeśli tuż przed ślubem planujesz zmienić kolor, lepiej, abyś zrobiła to wcześniej. Nie tylko przez wzgląd na możliwe komplikacje, ale również dlatego, że efekt będzie pewniejszy. W takim wypadku należy stosować kosmetyki przeznaczone wyłącznie do włosów farbowanych, które zawierają filtry UV. Dzięki nim ustrzeżesz fryzurę przed utratą naniesionego koloru wskutek promieniowania słonecznego.

Kilka miesięcy przed uroczystością ślubną podetnij trochę włosy, aby końcówki się wyrównały. Stosuj również suplementy diety o działaniu wzmacniającym (warto kupować te zawierające w składzie skrzyp polny).


 

Zadbaj o cerę

Nawet najgrubszy i najbardziej efektowny makijaż nie zamaskuje wszystkich niedoskonałości skóry. Dlatego warto zadbać o jej naturalne piękno, regularnie nakładając na twarz maseczki oraz stosując peelingi.


 

Pielęgnacja dłoni

Dłonie również powinny być piękne i bez zarzutu. Warto regularnie powtarzać następujący zabieg: najpierw namydlić ręce, aby zmiękczyć naskórek, a następnie zrobić peeling przy użyciu soli kosmetycznej. W ten sposób pozbędziesz się martwego naskórka. Po zabiegu wetrzyj w dłonie dobrej jakości krem z substancjami odżywczymi.


 

Dzięki tym zabiegom będziesz prezentować się na ołtarzu wspaniale – i z całą pewnością wszystkich olśnisz!


 

Najlepsze perfumy męskie na wieczór

Najlepsze perfumy męskie na wieczór

Wieczór jest porą magiczną, w której to, co wydawałoby się nie do przyjęcia za dnia, staje się możliwe. Czy jesteś gotów na realizację sw...

Perfumy gwiazd

Perfumy gwiazd

Na rynku perfumeryjnym można znaleźć zapachy sygnowane nazwiskami wielkich sław, takich jak David Beckham, Beyonce, Britney Spears czy An...

Bellame.pl - Piękna na co dzień