Kredki do oczu – wskazówki dla początkujących

Kredki to jedne z tańszych kosmetyków kolorowych, za to efekty jakie mogą dać bywają imponujące. Jak wykonać makijaż oczu przy ich użyciu i czym różnią się poszczególne rodzaje kredek?

 

Rodzaje kredek do makijażu oczu

Oprócz podziału kolorystycznego na czarne, białe, grafitowe i w najróżniejszych kolorach tęczy, kredki różnią się też twardością i stopniem trwałości. Mamy więc kredki twarde, ołówkowe oraz miękkie – o gładszej konsystencji. Te pierwsze wymagają pewnej wprawy – wtedy narysowana nimi kreska może być ostra i precyzyjna. Miękkie kredki są łatwiejsze w aplikacji, można bez problemu rozmazać ich kontury, a także użyć w zastępstwie cienia do powiek. Niektóre, tak jak kredki wytworzone z kajalu, mają ponadto właściwości lecznicze i antyseptyczne. Ich formuła wzbogacona jest olejami i chłodzącą kamforą.

Kredki do oczu dzielą się też na wodoodporne i zwykłe. Większość osób przy wyborze kredki zwraca jednak uwagę głównie na jej kolor.

 

Czarna – zabójczy klasyk

Nic nie doda spojrzeniu takiej wyrazistości jak obwódka z czarnej kredki. Nic też nie narobi tylu szkód, co niewłaściwie użyta czarna kredka! Czerń pięknie prezentuje się w wieczornych makijażach, a umiejętnie naniesiona może doskonale wymodelować kształt oczu. Istnieje wszak jedna szczególna zasada, której nie można łamać – ciemną kredką nigdy nie rysujemy pełnej obwódki. Wewnętrzne kąciki oczu to punkty, w której czarnej kredki być nie powinno, podobnie zresztą jak na całej dolnej linii wodnej powieki. Czarną kredkę stosujemy przede wszystkim na górnej powiece, dopasowując kształt rysowanej kreski do kształtu oczu. Pozioma, równa kreska sprawdzi się przy okrągłych oczach, a uniesienie kreski do góry pozwoli zapomnieć o opadającej powiece.

Czarną kredkę, jeśli jest dla nas zbyt ciemna i nie mamy wprawy w manewrowaniu nią, możemy zastąpić delikatniejszą kredką w kolorze szarym, grafitowym lub brązowym. Podczas pierwszych prób makijażu z wykorzystaniem kredki, lepiej sięgnąć poza tym po miękką kredkę kajalową, którą zaaplikujemy zdecydowanie łatwiej i łatwiej też, w razie potrzeby, rozetrzemy. Wygodniejsza w stosowaniu na początku okazuje się ponadto tradycyjna kredka do samodzielnego ostrzenia. Kredki wysuwane są zwykle twardsze.

 

Biała – otwórz oczy!

Biała kredka przydaje się każdej kobiecie, która lubi rozświetlone, czyste makijaże. Ale szczególny pożytek mają z niej osoby z blisko osadzonymi oczami. Zaznaczenie linii wodnych przy wewnętrznych kącikach oczu optycznie je od siebie odsunie. Białej kredki możemy użyć na całej dolnej linii wodnej, a sam kącik rozświetlić cieniem, jednak kredka utrzyma się w tym miejscu dłużej.

 

Bellame.pl - Piękna na co dzień