Makijaż permanentny: rewolucja w kosmetyce

Makijaż permanentny zyskuje sobie coraz większą popularność. Sprawdźmy, co decyduje o jego atrakcyjności i w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdza.

Makijaż permanentny jest coraz powszechniej stosowany wśród kobiet i nie ma się co temu dziwić – wszak pozwala zaoszczędzić czas i energię, a także rozwiązuje wiele problemów nieodłącznych od tradycyjnego make-upu. Wykonuje się go w gabinetach kosmetycznych przy użyciu specjalnych przyborów. Przyjrzyjmy się bliżej makijażowi permanentnemu i sprawdźmy, co decyduje o jego niesłabnącym powodzeniu.

 

Dlaczego warto zdecydować się na makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla pań, które nie lubią bądź ze względu na różne problemy zdrowotne nie mogą się malować. Kosmetyki mają w swoim składzie substancje oraz związki, które u części kobiet wywołują reakcje alergiczne – w takich przypadkach makijaż permanentny będzie najlepszym wyjściem. To samo dotyczy pań mających np. problemy z ostrością widzenia.

Błędem byłoby jednak przypuszczać, że makijaż permanentny został stworzony wyłącznie z myślą o kobietach, które nie mogą pozwolić sobie na tradycyjny make-up. To również świetne rozwiązanie dla pań, które chciałyby zyskać więcej czasu. Dzięki makijażowi permanentnemu oszczędzisz sobie porannych nerwów w łazience, będziesz mogła dłużej pospać i w każdej sytuacji zachowasz pewność siebie.

A może lubisz pływać? Dzięki makijażowi permanentnemu nawet nad jeziorem będziesz się czuła piękna i atrakcyjna. Barwnik zaaplikowany drogą igłową w styczności z wodą nie rozpuszcza się i nie rozmazuje. A pomyśl tylko, ile miejsca zyskasz w torebce, nie musząc nosić ze sobą wszędzie kosmetyków!

 

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny ma wiele wspólnego z tatuażem. Różnica między jednym a drugim polega właściwie tylko na głębokości zaaplikowania pigmentu (tatuaże robi się od 0,8 do 1,4 mm pod skórą, natomiast makijaż permanentny od 03, do 0,8 mm). Ponieważ makijaż permanentny nie jest tak głęboki jak tatuaż, z biegiem czasu traci wyrazistość, aż wreszcie zupełnie znika (jest to spowodowane naturalnym łuszczeniem się tej warstwy naskórka). Dlatego aby utrzymać efekty, zaleca się ponawiać zabieg raz do roku.

 

Przygotowania do zabiegu

Aby osiągnąć zadowalający rezultat, warto przed zabiegiem zastosować się do kilku wskazówek. Jeśli zamierzasz wykonać makijaż permanentny brwi, zrezygnuj z henny rzęs na miesiąc, a z regulacji brwi na 2 tygodnie przed zabiegiem.

Jeśli interesuje Cię makijaż permanentny powiek, również powstrzymaj się od henny rzęs na miesiąc przed wizytą u kosmetyczki. Tuż przed zabiegiem możesz zaaplikować do oczu krople homeopatyczne. Pamiętaj, aby w dniu zabiegu nie zakładać soczewek. Tylko wtedy makijaż permanentny oczu przyniesie oczekiwane rezultaty. Na stronie https://www.beautystory.pl/makijaz-permanentny-oczu/ znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o powiekach permanentnych.

Jeśli natomiast chciałabyś wykonać makijaż permanentny ust, w ramach profilaktyki zaopatrz się w preparat antywirusowy Heviran 800 i zacznij go przyjmować 3 dni przed zabiegiem.

 

Makijaż permanentny pozwoli Ci czuć się pewnie w każdej sytuacji, niezależnie od pory dnia. Dzięki niemu skorygujesz niedoskonałości swojej urody, a także uwydatnisz to, co masz w sobie najpiękniejszego. Pamiętaj tylko, by korzystać jedynie z usług profesjonalnych gabinetów kosmetycznych takich jak salon makijażu permanentnego BeautyStory.

 

Bellame.pl - Piękna na co dzień