Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy to niezawodny sposób, aby nasze paznokcie wyglądały pięknie, q lakier dłużej się na nich trzymał. Jak go wykonać?

Potrzebne rzeczy:

  • Lampa UV

  • odtłuszczacz do oczyszczenia płytki

  • waciki bezpyłowe

  • blok polerski i patyczki drewniane

  • lakiery (wyłącznie do manicure hybrydowego)

  • patyczki kosmetyczne

  • oliwka

  • base coat i top coat

 

Wszystkie wymienione produkty można kupić w internecie lub specjalnych sklepach kosmetycznych.

Krok pierwszy to przygotowanie płytki paznokcia do nałożenia kolejnych warstw lakieru. Należy usunąć skórki i nadać odpowiedni kształt płytkom – bardzo ważne jest, aby poświęcić na to sporo czasu i wykonać dokładnie, ponieważ od tego zależeć będzie trwałość manicure.

Następnie delikatnie polerujemy paznokcie blokiem polerskim (by je zmatowić) oraz przecieramy wacikiem nasączonym odtłuszczaczem.

Kolejny krok to pokrycie paznokci bazą – tutaj także trzeba zwrócić uwagę na to, aby pokrycie było precyzyjne. Bazę utrwalamy przez 30 sekund w lampie UV.

Po nałożeniu i utwardzeniu bazy malujemy paznokcie wybranym kolorem. Dłoń z pomalowanymi paznokciami wkładamy pod lampę na ok. 60-120 sek. (w zależności od ilości nałożonego lakieru). Następnie nakładamy kolejną warstwę i znów powtarzamy procedurę utwardzania.

Ostatni krok to pokrycie lakieru top coat - dzięki niemu paznokcie będą lśnić. Top również utwardzamy lampą UV, a następnie przecieramy płytki odtłuszczaczem (w ten sposób ścieramy tłustą powłokę, która odkłada się podczas manicure).

Manicure hybrydowy jest świetnym sposobem na przedłużenie trwałości paznokci. Dzięki specjalnemu lakierowi paznokcie stają się twardsze, a kolor dłużej utrzymuje. Nie musimy się martwić – paznokcie będą rosły pod hybrydą, a po jej zdjęciu nie będą rozdwojone.

Hybrydy są polecane zwłaszcza tym osobom, które mają problemy ze słabymi płytkami, znalezieniem wolnego czasu na częste malowanie paznokci lub po prostu nie mają cierpliwości do czekania na wyschnięcie tradycyjnego lakieru.  

Najlepsze perfumy męskie na wieczór

Najlepsze perfumy męskie na wieczór

Wieczór jest porą magiczną, w której to, co wydawałoby się nie do przyjęcia za dnia, staje się możliwe. Czy jesteś gotów na realizację sw...

Perfumy gwiazd

Perfumy gwiazd

Na rynku perfumeryjnym można znaleźć zapachy sygnowane nazwiskami wielkich sław, takich jak David Beckham, Beyonce, Britney Spears czy An...

Bellame.pl - Piękna na co dzień