Nawilżanie skóry – podstawowe zasady

Zdrowa, piękna i zadbana – taka skóra jest marzeniem wielu osób. Jak można je spełnić? Podstawa to skuteczna pielęgnacja, w której najważniejszą kwestią staje się odpowiednie nawilżanie. O czym, dla dobra swej skóry, każdy z nas powinien pamiętać?

Odpowiednie nawilżanie – podstawa skutecznej pielęgnacji skóry

Nawilżanie jest najważniejszą kwestią. To podstawa pielęgnacji naszej skóry, a drobne zaniedbania w tym zakresie mogą mieć poważne konsekwencje. Przesuszenie skóry wpływa przecież negatywnie i na nasz wygląd, i na nasze samopoczucie. Dlaczego tak się dzieje? Bo niedoceniana woda to podstawowy składnik skóry oraz czynnik, który decyduje o jej dobrej formie. To właśnie nawilżanie skóry sprawia, że wygląda ono zdrowo i atrakcyjnie. O czym każdy z nas powinien pamiętać?

Co zagraża naszej skórze?

Naszej skórze zagraża wiele czynników, które doprowadzają do szybszej utraty wody. Efekt? Skóra staje się sucha, zwiększa się tez jej podatność na urazy. Pogarsza się jej wygląd, co wiąże się z utrata elastyczności i jędrności. Nieprawidłowo nawilżana skóra szybciej się starzeje, a zmarszczki są jedną z jej najbardziej charakterystycznych cech. Upały, słońce, zimne wiatry oraz mrozy – oto zagrożenia, przed którymi powinniśmy się chronić wyjątkowo starannie. Warto pamiętać i o tym, że na wysuszenie skóry ogromny wpływ mają zbyt długie kąpiele. Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry? Po jakie kosmetyki warto sięgać?

Jak uchronić skórę przed utratą wody?

Systematyczne nawilżanie skóry to sprawa bardzo ważna dla każdego, kto chce się cieszyć dobrą formą i pięknym wyglądem. Muszą o tym pamiętać nawet te osoby, które zostały obdarzone skórą tłustą. Podstawa odpowiedniej pielęgnacji to wybór nawilżających kosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji odpowiedniego rodzaju cery. Stosowanie kremów i balsamów nie będzie jednak skutecznym rozwiązaniem w chwili, gdy nie wprowadzimy kilku zmian w swym życiu. Podstawa to czas kąpieli, który powinien zostać zredukowany do 10 – 15 minut. Po takiej kąpieli skóra powinna zostać starannie osuszona. Dlaczego? Bo im dłużej skóra wysycha, tym większa jest utrata wilgoci. Po osuszeniu skóry ręcznikiem należy skorzystać z kremów i balsamów, a to po to, aby zatrzymać w niej możliwie jak najwięcej wilgoci. Musimy też pamiętać o nawilżaniu skóry od wewnątrz. Tu naszym najwspanialszym sojusznikiem będzie woda mineralna, przy czym 1, 5 litra dziennie to niezbędne minimum, o którym nie możemy zapominać.

Artykuł przygotowany we współpracy z:  http://www.kuzniazdrowia.pl/

Bellame.pl - Piękna na co dzień