Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki: jakie daje efekty?

Na zabieg oczyszczania twarzy w gabinecie kosmetycznym zapisują się najczęściej osoby o cerze tłustej i trądzikowej. Jest to cera wymagająca specjalnej pielęgnacji – tradycyjne metody nie zdają w jej przypadku egzaminu.

Salony kosmetyczne mają w swojej ofercie wiele zabiegów oczyszczających: dla osób z cerą tłustą, trądzikową i suchą. W niektórych gabinetach dostępne są również zabiegi przeznaczone dla tych, którzy mają nadreaktywną cerę naczynkową. Dlaczego warto skorzystać z oferty salonu kosmetycznego? Jakie zabiegi są najbardziej skuteczne? I czy rzeczywiście dają trwałe efekty? Na te wszystkie pytania odpowiemy poniżej.

 

Manualne oczyszczanie twarzy

Zabieg ten polega na ręcznym usuwaniu zaskórników. Najpierw kosmetyczka zmywa dokładnie makijaż i wykonuje peeling, aby usunąć warstwę zrogowaciałego naskórka. Następnie nakłada na skórę preparat rozmiękczający, który pod wpływem skierowanego na twarz strumienia pary (pochodzącego ze specjalnego urządzenia) rozszerza pory. Zalegająca w nich treść może dzięki temu wydostać się na zewnątrz pod naciskiem palców (oczywiście czynność tę wykonuje się w jednorazowych rękawiczkach). Po usunięciu wszystkich zaskórników na twarz nakłada się krem lub maskę, która łagodzi podrażnienia i zapobiega stanom zapalnym. Zabieg manualnego oczyszczania twarzy przeznaczony jest dla osób o każdym typie cery (wyjąwszy cerę naczynkową).

 

Hydrabrazja

Hydrabrazja to zabieg wykonywany przy użyciu wody. Najpierw kosmetyczka usuwa zalegający w porach łój i zaskórniki, wykorzystując do tego celu urządzenie zasysające. Następnie złuszcza naskórek przy użyciu głowic ściernych o zróżnicowanej grubości (każdy zestaw głowic przeznaczony jest do określonego typu cery). W trakcie wykonywania zabiegu woda schładza i nawilża cerę, redukując do minimum dyskomfort nieodłączny od złuszczania naskórka. Z tego zabiegu nie powinny korzystać osoby o cerze naczynkowej i nadwrażliwej.

 

Mikrodermabrazja diamentowa

Jest to zabieg przeznaczony wyłącznie dla osób o cerze normalnej. Polega on na łagodnym ścieraniu naskórka przy użyciu diamentowych głowic. Naskórek stopniowo ścierany jest do pożądanego poziomu – to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się zaskórników i martwych komórek.

 

Naświetlanie laserem IPL

Laser IPL to urządzenie skutecznie usuwające trądzik. Stosuje się go po mikrodermabrazji: niszczy bakterie i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. W dokładnie oczyszczoną skórę wciera się zawartość specjalnej ampułki – pod wpływem promieniowania lasera zawartość ta wnika głęboko w skórę.

 

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki to inwestycja w piękną i zdrową cerę. Opisane powyżej zabiegi dają trwałe i zauważalne efekty, są raczej bezbolesne (jakkolwiek niektóre z nich mogą powodować lekki dyskomfort) i pozwalają usunąć niedoskonałości urody. Jeśli interesuje Cię temat zabiegów kosmetycznych, wejdź na https://www.product-port.com/pl/ - znajdziesz tu również porady dotyczące codziennej pielęgnacji skóry.

 

Bellame.pl - Piękna na co dzień