Olejek kokosowy i jego cudowne właściwości

Od jakiegoś czasu prawdziwą „karierę” w dziedzinie naturoterapii robi olej kokosowy. I bardzo dobrze! Poznajcie jego wspaniałe właściwości, które pomogą Wam w zachowaniu zdrowia i urody na długo.

Olej kokosowy może być używany zarówno w kuchni, jak i w łazience. Posiada bowiem wiele cennych właściwości zdrowotnych i pielęgnacyjnych. W czym tkwi jego tajemnica? Olej kokosowy zawiera cenne dla ludzkiego organizmu składniki, np. kwas laurynowy, który chroni przed działaniem bakterii, wirusów i grzybów.

 

W czym pomoże olej kokosowy?

Ten cenny produkt sprawdzi się niemal w każdym aspekcie codziennego dbania o zdrowie. Możemy dodawać go do potraw, aby zachować większą witalność organizmu oraz - dzięki wysokiej zawartości witaminy E - opóźnić proces starzenia komórek. Ponadto olej kokosowy pomoże nam usunąć wszelkie toksyny z organizmu, wspomoże leczenie cukrzy, przyspieszy gojenie ran. Stosowany jest nawet jako środek pomocniczy w leczeniu padaczki.

Jakby tego było mało, olej kokosowy stanowi również doskonałe wsparcie dla leczenia chorób jamy ustnej, a także wszelkich grzybic oraz - co istotne - ciężkich do wyleczenia postaci trądziku. Warto wprowadzić go do diety, jeśli cierpimy na łuszczycę lub bolesne miesiączki.

Niewiele mówi się o tym, że olej kokosowy pomaga w odchudzaniu. Badania dowodzą, że osoby, które przez dłuższy okres spożywały ok. 30 ml oleju kokosowego dziennie, schudły szybciej od osób, które w tym samym czasie starały się zrzucić zbędne kilogramy bez jego pomocy. Jak to możliwe? Olej kokosowy zawiera tzw. trójglicerydy średniołańcuchowe (MCT), czyli związki tłuszczu, które są przez organizm metabolizowane inaczej niż inne tłuszcze. Nie są one zamieniane na tkankę tłuszczową, ale niezwłocznie po spożyciu produkowana jest z nich energia, co powoduje zwiększenie tempa przemiany materii, a w konsekwencji – szybszą utratę wagi.

Olej kokosowy jest także doskonałym kosmetykiem. Bardzo popularne jest używanie go w formie maski na zniszczone włosy, które regeneruje. Możemy też smarować nim twarz lub używać jako balsamu do golenia nóg.

 

Jaki olej wybrać?

Najlepiej wybierać olej nierafinowany tłoczony na zimno, który pachnie kokosem i posiada wszystkie cenne właściwości. Oleje rafinowane poddawane są obróbce, podczas której tracą wiele substancji odżywczych i witamin, a także piękny kokosowy zapach. 

Bellame.pl - Piękna na co dzień