Pielęgnacja cery tłustej – porady

Masz problem z tłustą cerą? Poznaj nasze sprawdzone porady, dotyczące pielęgnacji tego typu skóry.

W przypadku cery tłustej pielęgnacja musi być bardzo wyważona i… świadoma. Już na początku radzimy odrzucić wszelkie utarte schematy i błędne rady dotyczące pielęgnacji, które wciąż pokutują w powszechnej świadomości i widnieją na dużej ilości stron w Internecie.

Po pierwsze mówi się o tym, aby w przypadku cery tłustej używać kremów matujących, zarówno na dzień, jak i na noc. Nic bardziej mylnego. W pielęgnacji tego typu skóry najlepiej byłoby całkowicie zrezygnować z naszpikowanych chemikaliami drogeryjnych kremów. Dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta. Atakowana agresywnymi chemikaliami skóra zaczyna się przed nimi bronić, wydzielając w odpowiedzi jeszcze więcej sebum niż przedtem. Jej stan może się więc jeszcze bardziej pogorszyć. Co więcej, z tak rozbudzonego przez nieodpowiednią pielęgnację silnego łojotoku, może zrodzić się większy problem – trądzik.

Jeśli borykamy się z problemem tłustej skóry, warto zwrócić uwagę na to, czym zmywamy z niej makijaż. Odstawmy drogeryjne żele do twarzy, które działają na podobnej zasadzie, bardzo wysuszając skórę i prowadząc do tego samego zjawiska, jakie zostało opisane powyżej. Zamiast tego postarajmy się myć twarz wodą i mydłem z naturalnych olejów. Do tego celu doskonale posłuży np. syryjskie mydło z Allepo, dostępne w sklepach z naturalnymi produktami. Specyfiki tego typu nie wysuszają cery, ale zachowują stan jej nawilżenia i chronią przed wydzielaniem zbyt dużej ilości sebum.

Błyszcząca cera może świadczyć o niedoborach witamin i składników mineralnych w organizmie. Warto zatem zadbać o prawidłową dietę, zawierającą produkty bogate w magnez, cynk, selen i potas. W zażegnaniu łojotoku pomoże także suplementacja witaminą PP, która dostępna jest jednak na receptę - warto więc wybrać się do dermatologa.

Aby zatuszować świecącą się cerę, polecamy używanie dobrego podkładu i pudru matującego. Warto wypróbować puder ryżowy, a także pudry mineralne. 

Najlepsze perfumy męskie na wieczór

Najlepsze perfumy męskie na wieczór

Wieczór jest porą magiczną, w której to, co wydawałoby się nie do przyjęcia za dnia, staje się możliwe. Czy jesteś gotów na realizację sw...

Perfumy gwiazd

Perfumy gwiazd

Na rynku perfumeryjnym można znaleźć zapachy sygnowane nazwiskami wielkich sław, takich jak David Beckham, Beyonce, Britney Spears czy An...

Bellame.pl - Piękna na co dzień