Pielęgnacja skóry dziecka przez cały rok

Noworodki posiadają naskórek znacznie cieńszy i delikatniejszy niż starsze dzieci, dlatego jego pielęgnacja powinna opierać się o kremy pielęgnacyjne i ochronne skóry dziecka, na których jest adnotacja, iż mogą być stosowane od pierwszych dni życia.

Jak poprawie pielęgnować skórę maluchów? Używanie dobrych jakościowo oraz odpowiednio dopasowanych do typu naskórka preparatów ma tutaj kluczowe znaczenie. Coraz częściej dzieci borykają się z atopowym zapaleniem skóry bądź innymi dolegliwościami, związanymi z wpływem czynników zewnętrznych. Sposób pielęgnacji powinien być także dostosowany do pory roku.

 

Zdiagnozuj przyczynę problemów skóry

Na początku należy określić, jaki typ skóry ma dziecko oraz jakie są przyczyny ewentualnych jej podrażnień. Alergie, zaczerwienienie od środków piorących, odparzenia w okolicach pieluchy bądź ubranka o niewłaściwym składzie to najczęstsze przyczyny kłopotów ze skórą dziecka. Ich eliminacja nie zawsze jest możliwa w 100%, dlatego w takim przypadku warto zatroszczyć się o właściwą pielęgnację, która złagodzi objawy.

 

Kremy pielęgnacyjne i ochronne skóry dziecka

Oprócz kosmetyków używanych do mycia i nawilżania skóry, konieczne jest także stosowanie kremów, które będą łagodziły podrażnienia i zabezpieczały przed wpływem warunków atmosferycznych. Zimą warto stawiać na kremy chroniące przed mrozem i słońcem (odbija się ono bowiem od śniegu i podrażnia skórę ze zdwojoną siłą). Znajdziesz je np. tutaj: http://askot.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/kremy-pielegnacyjne-i-ochronne/

Zabezpieczając odpowiednio twarz dziecka, można zażywać spacerów, nawet podczas niskich temperatur. Odpowiednie kremy z filtrami UV to nieodzowne wyposażenie kosmetyczki na lato. Najbezpieczniej zakupić taki o ochronie SPF 50+, z tzw. sun blockerem. Skutecznie zabezpieczy on delikatną skórę naszych dzieci, chroniąc przed poparzeniami. Nieskrępowana zabawa w ogrodzie czy na plaży, to perspektywa, na którą warto postawić.

 

Pamiętaj o tym, by regularnie oglądać skórę dziecka i w razie pojawienia się jakichkolwiek podrażnień, natychmiast reagować. Jeżeli Twój maluch cierpi na nadmierną suchość naskórka, stosuj natłuszczające środki myjące.

Bellame.pl - Piękna na co dzień