Tonik ze srebra koloidalnego – lek dla skóry z problemami

Srebro koloidalne to silny, naturalny antybiotyk. Od pewnego czasu wykorzystywane jest do produkcji preparatów o działaniu bakteriobójczym. Ma nieoceniony wpływ na skórę, ponieważ neutralizuje bytujące na niej szkodliwe bakterie, nie niszcząc jednocześnie jej bariery ochronnej.

 

Leczenie srebrem

Właściwości antybakteryjne srebra znane są do wieków. Niegdyś nawet jedzenie ze srebrnych sztućców i półmisków uznawano za sposób na hartowanie organizmu. Wiadomo było, że srebro przeciwdziała rozwojowi chorób pasożytniczych, niszczy wirusy i grzyby. Do pierwszej połowy XX wieku srebro (w tym srebro koloidalne) służyło ludzkości do leczenia infekcji, odkażania ran i zabijania bakterii. Później na rynek wkroczyły inne specyfiki o podobnych właściwościach, którym poświęcono więcej uwagi (np. syntetyczne antybiotyki), a srebro poszło w zapomnienie.

Obecnie srebro wraca do łask, przede wszystkim pod postacią srebra koloidalnego, czyli roztworu koloidalnego cząsteczek srebra. Kontrowersyjne pozostaje jego stosowanie wewnętrzne, gdyż niektóre roztwory srebra mogą powodować kumulowanie się tego pierwiastka w organizmie i prowadzić do rozwoju srebrzycy. Bezpieczne pozostaje natomiast stosowanie srebra koloidalnego na skórę.

Bezpieczne, ale też wyjątkowo skuteczne – srebro koloidalne przyciąga bowiem bakterie, wirusy i grzyby, a następnie niszczy enzymy odpowiadające za ich metabolizm tlenowy. Oszczędza przy tym naturalną barierę ochronną skóry. Unieszkodliwione i usunięte przez organizm zostają tylko drobnoustroje chorobotwórcze odpowiedzialne na infekcje. Co więcej, badania dowiodły, że bakterie nie mogą uodpornić się na działanie srebra.

 

Jak stosować srebro koloidalne?

Na rynku, głównie w aptekach, dostępne są preparaty srebra koloidalnego o różnym stężeniu cząsteczek. Mają one formułę płynów do przemywania, toników czy mgiełek. Mogą być stosowane na wszelkiego typu zmiany skórne – począwszy od trądziku, a skończywszy na wysypkach o podłożu alergicznym czy grzybicach okolic intymnych. Srebro koloidalne tonizuje, oczyszcza, regeneruje i odkaża. Ma także działanie antyhistaminowe. Przede wszystkim jednak neutralizuje grzyby, wirusy i bakterie.

 

Wskazówka!

Srebro koloidalne może zastąpić tonik lub płyn micelarny. Oprócz tego, że doskonale oczyszcza, reguluje też wydzielanie sebum i lekko matowi cerę. Warto spryskać nim twarz przed nałożeniem podkładu, a także przemyć skórę po usunięciu makijażu.

 

Jak wybrać srebro koloidalne?

Dobre srebro koloidalne ma żółtawe zabarwienie i jest niejonowym roztworem nanocząsteczek. Ich stężenie nie powinno być niższe niż 20 ppm.

 

Bellame.pl - Piękna na co dzień