Wisiorki – prosty sposób na podkreślenie urody

Dobrze dobrana biżuteria może nie tylko podkreślić nasz ubiór, ale też makijaż i typ urody. Jednak nie każda kobieta ma przekłute uszy, a klipsy bywają bolesne. Dlatego najbardziej wdzięcznym dodatkiem każdej kobiety pozostają łańcuszki, kolie i wisiorki. Jak za ich pomocą podkreślić swoje piękno?

Klasyczne łańcuszki nie dla każdego

Cienkie łańcuszki wykonane ze srebra i złota polecamy przede wszystkim kobietom o mocnym typie urody (jesień, zima). Jeśli masz ciemną oprawę oczu, wyraźne brwi i długie, ciemne rzęsy, Twoje włosy mają kolor brązowy, kasztanowy lub wpadający w granat, a cera ma oliwkowy, ciemny odcień, delikatna biżuteria jest stworzona dla Ciebie. Subtelnie podkreśli blask Twoich oczu i włosów, a także będzie się ładnie odbijała na Twojej cerze.

Natomiast na kobiecie o jaśniejszym typie urody (wiosna, lato) cienka, srebrna lub złota biżuteria po prostu ginie. Takie panie charakteryzuje dosyć blada cera i jasna oprawa oczu, więc cienka biżuteria „stopi” się z jej urodą.

 

Wisiorki o prostym oraz wysublimowanym stylu  dla białogłowy

Dla pań o jasnej karnacji i włosach zdecydowanie bardziej polecamy mocniejszą biżuterię sztuczną - wisiorki mają nieco grubsze łańcuszki metalowe, które bardziej odcinają się od bladej skóry na dekolcie.

Co więcej, takie akcesoria najczęściej mają większe zawieszki, w nieskończonej palecie barw, które możesz dobrać do odcienia swojej cery, koloru oczu, włosów, a nawet makijażu w danym dniu.

Taki mały zabieg sprawi, że Twoje rysy twarzy wyostrzą się, a barwa oczu zostanie mocniej podkreślona.
 

Wisiorki bogato zdobione dla wszystkich, ale…

Ten typ biżuterii pasuje w zasadzie do każdej urody, jednak trzeba pamiętać o umiarze. Posiadaczka bardzo jasnego i subtelnego typu urody może sprawić, że źle dobrany, bardzo bogato zdobiony wisiorek czy kolia po prostu ją przytłoczy.

Aby tego uniknąć, możesz zastosować nieco mocniejszy makijaż oka, najlepiej w podobnej palecie barw co naszyjnik, by biżuteria tylko podkreślała makijaż i urodę, a nie go zasłaniała!

Z kolei panie o ciemniejszym typie urody, zupełnie odwrotnie - powinny uważać na… zbyt mocny makijaż. Przy takim połączeniu łatwo bowiem przesadzić i uzyskać ciężki, kiczowaty efekt. Jeśli oprawa oczu jest wystarczająco mocna z natury, duży naszyjnik tylko ją delikatnie podkreśli. Jeśli natomiast zarówno Twoje oczy, usta, jak i naszyjnik będą miały intensywne barwy, takie zestawienie może Cię tylko postarzyć lub wyglądać po prostu zabawnie.

Bellame.pl - Piękna na co dzień