Wisiorki – prosty sposób na podkreślenie urody

Dobrze dobrana biżuteria może nie tylko podkreślić nasz ubiór, ale też makijaż i typ urody. Jednak nie każda kobieta ma przekłute uszy, a klipsy bywają bolesne. Dlatego najbardziej wdzięcznym dodatkiem każdej kobiety pozostają łańcuszki, kolie i wisiorki. Jak za ich pomocą podkreślić swoje piękno?

Klasyczne łańcuszki nie dla każdego

Cienkie łańcuszki wykonane ze srebra i złota polecamy przede wszystkim kobietom o mocnym typie urody (jesień, zima). Jeśli masz ciemną oprawę oczu, wyraźne brwi i długie, ciemne rzęsy, Twoje włosy mają kolor brązowy, kasztanowy lub wpadający w granat, a cera ma oliwkowy, ciemny odcień, delikatna biżuteria jest stworzona dla Ciebie. Subtelnie podkreśli blask Twoich oczu i włosów, a także będzie się ładnie odbijała na Twojej cerze.

Natomiast na kobiecie o jaśniejszym typie urody (wiosna, lato) cienka, srebrna lub złota biżuteria po prostu ginie. Takie panie charakteryzuje dosyć blada cera i jasna oprawa oczu, więc cienka biżuteria „stopi” się z jej urodą.

 

Wisiorki o prostym oraz wysublimowanym stylu  dla białogłowy

Dla pań o jasnej karnacji i włosach zdecydowanie bardziej polecamy mocniejszą biżuterię sztuczną - wisiorki mają nieco grubsze łańcuszki metalowe, które bardziej odcinają się od bladej skóry na dekolcie.

Co więcej, takie akcesoria najczęściej mają większe zawieszki, w nieskończonej palecie barw, które możesz dobrać do odcienia swojej cery, koloru oczu, włosów, a nawet makijażu w danym dniu.

Taki mały zabieg sprawi, że Twoje rysy twarzy wyostrzą się, a barwa oczu zostanie mocniej podkreślona.
 

Wisiorki bogato zdobione dla wszystkich, ale…

Ten typ biżuterii pasuje w zasadzie do każdej urody, jednak trzeba pamiętać o umiarze. Posiadaczka bardzo jasnego i subtelnego typu urody może sprawić, że źle dobrany, bardzo bogato zdobiony wisiorek czy kolia po prostu ją przytłoczy.

Aby tego uniknąć, możesz zastosować nieco mocniejszy makijaż oka, najlepiej w podobnej palecie barw co naszyjnik, by biżuteria tylko podkreślała makijaż i urodę, a nie go zasłaniała!

Z kolei panie o ciemniejszym typie urody, zupełnie odwrotnie - powinny uważać na… zbyt mocny makijaż. Przy takim połączeniu łatwo bowiem przesadzić i uzyskać ciężki, kiczowaty efekt. Jeśli oprawa oczu jest wystarczająco mocna z natury, duży naszyjnik tylko ją delikatnie podkreśli. Jeśli natomiast zarówno Twoje oczy, usta, jak i naszyjnik będą miały intensywne barwy, takie zestawienie może Cię tylko postarzyć lub wyglądać po prostu zabawnie.

Najlepsze perfumy męskie na wieczór

Najlepsze perfumy męskie na wieczór

Wieczór jest porą magiczną, w której to, co wydawałoby się nie do przyjęcia za dnia, staje się możliwe. Czy jesteś gotów na realizację sw...

Perfumy gwiazd

Perfumy gwiazd

Na rynku perfumeryjnym można znaleźć zapachy sygnowane nazwiskami wielkich sław, takich jak David Beckham, Beyonce, Britney Spears czy An...

Bellame.pl - Piękna na co dzień