Zmieniamy krem na wiosnę! Jaki powinien być?

Wiosna to pora zmian, również w kosmetyczkach. Żegnamy się z tłustymi kremami, które przez ostatnie miesiące chroniły naszą skórę przed mrozem. Wiosną cera potrzebuje nieco innego rodzaju pielęgnacji.

Po skończonej zimie skóra całego ciała, a przede wszystkim twarzy, musi się zregenerować i nabrać blasku. Zimowa aura nie była dla niej łaskawa. Cera w pierwszych tygodniach wiosny jest przesuszona, szara i zmęczona. Dlatego nowy krem ma za zadanie odnowić jej zewnętrzną warstwę i wspomóc odbudowę głębiej położonych struktur skóry. Jakie powinny być jego skład i konsystencja?

 

Regeneracja z witaminą A

Witamina A, zwana witaminą młodości, czerpana z pożywienia dociera do skóry na samym końcu. W dodatku jest bardzo wrażliwa na wpływ promieni słonecznych, niezależnie od pory roku. Jednak dostarczona w kremie ma szansę zadziałać efektywnie. W kosmetykach występuje najczęściej pod postacią retinolu, który już po nałożeniu na skórę przekształca się do kwasu retinowego. Kwas retinowy w pierwszej kolejności złuszcza warstwę rogową naskórka, dzięki czemu cera przestaje być szara, wyrównuje się jej koloryt, a powierzchnia nabiera gładkości. W toku regularnego stosowania retinol naprawia mikrouszkodzenia komórek skóry i przyspiesza wymianę zniszczonych struktur na nowe. Reperacji i wzmocnieniu ulegają między innymi włókna kolagenowe oraz zwiększa się produkcja kwasu hialuronowego.

 

Wskazówka!

Stopniowe i delikatne złuszczanie kremem to nie wszystko. Zrogowaciały naskórek usuniemy peelingiem ziarnistym lub enzymatycznym. Peeling stosujemy przed nałożeniem kremu, najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu.

 

Ochrona przed promieniowaniem UV

Choć do lata pozostało jeszcze trochę czasu, nie dajmy się zwieść niewinnym promieniom wiosennego słońca. W rzeczywistości promieniowanie o tej porze roku jest na tyle silne, że może powodować podrażnienia skóry. Także stosowanie kremów z retinolem w początkowej fazie wzmaga wrażliwość cery na działanie promieni UV. Już teraz zaopatrzmy się więc w krem z filtrem lub codziennie aplikujmy na twarz ulubiony olej kosmetyczny – większość olejów roślinnych wykazuje właściwości fotoochronne.

 

Nawilżanie to podstawa

Odpowiednie nawilżenie cery uzyskamy stosując kremy o lekkiej formule, wysycone składnikami, które są jednocześnie naturalnymi komponentami naszej skóry. Mowa tu zwłaszcza o kwasie hialuronowym czy moczniku. Skórę odwodnioną i wysuszoną uratuje też dodatek skwalanu oraz witamin C i E.

Na zmianę z kremem nawilżającym warto stosować nieco cięższy krem półtłusty o właściwościach biostymulujących, np. z dodatkiem olejku z wiesiołka. Nakładajmy go na twarz na noc, kiedy skóra intensywniej czerpie składniki odżywcze i poddaje się regeneracji.


 

Najlepsze perfumy męskie na wieczór

Najlepsze perfumy męskie na wieczór

Wieczór jest porą magiczną, w której to, co wydawałoby się nie do przyjęcia za dnia, staje się możliwe. Czy jesteś gotów na realizację sw...

Perfumy gwiazd

Perfumy gwiazd

Na rynku perfumeryjnym można znaleźć zapachy sygnowane nazwiskami wielkich sław, takich jak David Beckham, Beyonce, Britney Spears czy An...

Bellame.pl - Piękna na co dzień